پرینت سرور

پرینت سرور

پرینت سرور چیست و کارایی آن چگونه است

شاید تا به حال نام دستگاه پرینت سرور را شنیده باشید امابا کاربرد و عملکرد آن آشنا نباشید. اینکه این دستگاه قادر است چه فعالیتی راانجام دهد و یا اساسا ویژگی­ها و مزیت آن چیست؟

در حال حاضر انواع مختلفی از این دستگاه در بازار وجود داردکه شامل نوع سرور وایرلس و مدل ساده آن می­شود و هر کدام هم می­توانند کاراییسیستم را ارتقا بخشند.

خوشبختانه ما در این مقاله به شکلی تخصصی و به روز اطلاعاتمناسبی را در اختیار شما قرار داده­ایم که با مطالعه آن می­توانید با این دستگاهکه کاربرد کمی هم ندارد بیشتر آشنا شوید.پس با ما همراه باشید.

پرینت سرور نوعی فریمور ترکیبی از سخت افزار و نرم افزار می­باشدکه بوسیله آن کاربر خواهد توانست تنها یک پرینتر را برای استفاده از نوع همگانی آنبه تعدادی دیگر از کامپیوتر وصل کند.

دستگاه پرینت سرور هم در سیستم عامل مک و هم در ویندوزپشتیبانی شده و استفاده از آن به هم دلیل راحت است.

شیوه کار پرینت سرور چگونه است

در حقیقت فعالیت پرینت سرور در این زمینه است که، چندپرینتر را به شکل همزمان به پرینتر مرکزی متصل کند و کاربر نیز با فعال کردن آن،به جای اینکه به یک سیستم و یا کامپیوتر وصل باشد آن را به شبکه localnetwork وصل کرده وتعدادی مشخص از کاربران می­توانند با وصل شدن به آن، از پرینتر موجود استفادهکنند.

در ارتباط با پرینت سرور وایرلس باید خاطر نشان کردکه:  در نمونه­های معمولی و یا قدیمی آن،تعدادی کامپیوتر بوسیله USB به دستگاه وصلمی­شدند، و البته با پیشرفت روز به روز تکنولوژی طراحان به این فکر افتادند تاپرینت سرور بی سیم و یا وایرلس را ساخته و عرضه کنند زیرا، پورت­های بزرگ USB این چالش را داشتند که تعداد کامپیوتر­ها و سیسم­های موجود در یکنقطه متمرکز می­شدند و در نهایت تعداد کابل­های ارتباطی ارتقا می­یافت و محیط کارو فعالیت را به هم ریخته و شلوغ می­کرد.

شیوه کار دستگاه پرینت سرور وایرلس

شیوه کار این دستگاه به این صورت است که، با توجه به نوع آنمی­توانید کاربران مد نظرتان را از راه شبکه WIFI به این شبکه وایرلس و یا بی سیم و به هر نقطه­ای درمحیط کار خود وصل کنید، و بر اساس اجازه تعیین شده از سوی خودتان، امکان دسترسی رابه افرادی مشخص برای استفاده از این دستگاه بدهید.

همانطور که پیش از این گفته شد انواع پرینت سرور­های وایرلسوجود دارند و نوع اول آن پرینتری است با توانایی اتصال به شبکه بدون سیم.

در این مدل دستگاهی تعبیه شده و به شکل اتوماتیک بی سیم می­باشداما در مدل دوم این پرینتر سرور، کاربر می­تواند با اتصال یک دستگاه مجزا و کوچک،دستگاه معمولی خودش را به بی سیم وایرلس تبدیل کند.

خوشبختانه امروزه دیگر نیازی به قبول هزینه­های بالا واضافی برای تبدیل کردن پرینتر سرور ساده به نوع بی سیم آن نیست و نرم افزار­های بهروز که در بازار هم موجود هستند، می­توانند بدون نیاز به خرید دستگاه جدید­ آن رابه بی سیم تبدیل کنند.

هیچ محصولی در این دسته بندی وجود ندارد.

LiveZilla Live Chat Software