معرفی قیمت و خرید کابل دی لینک

1401/03/21 0 نظر

معرفی قیمت و خرید کابل دی لینک

کابل دی لینک (D-Link) از باکیفیت ترین کابل های شبکه در بازار است. کمپانی D-Link با 30 سال تجربه در زمینه تولید سیستم های شبکه، تجهیزات اکتیو و پسیو شبکه را با زیرساخت های قوی و فناوری های به روز تولید می نماید. کابل های شبکه برای اتصال تجهیزات اکتیو و پسیو شبکه به هم مورد استفاده قرار می گیرند. این کابل ها با استانداردهای متفاوت تولید شده و از نظر پهنای باند، سرعت و فرکانس انتقال داده ها متفاوت می باشند.  در ادامه به انواع کابل شبکه دی لینک می پردازیم.

کابل Cat5e دی لینک

کابل دی لینک Cat5e  مطابق با استاندارد ( 1000 Base-T) تولید شده است، در نتیجه سرعت انتقال اطلاعات در آن برابر با 1000 مگابیت در ثانیه بوده و تا پهنای باند 100 مگاهرتز را پشتیبانی می نماید.  AWG این گروه از کابل های شبکه دی لینک برابر با 24 است. کابل های شبکه از 4 جفت سیم تشکیل شده اند که دو به دو به هم تابیده شده اند. هر کدام از سیم ها دارای روکش عایق پلی اتیلن هستند و غلاف بیرونی کابل نیز از جنس PVC می باشد. کابل های Cat5e به دو صورت کابل utp (فاقد محافظ) و کابل sftp (شیلد دار و فویل دار) تولید می شوند.

کابل دی لینک Cat5e - utp

کابل دی لینک Cat5e - utp

کابل دی لینک Cat6

کابل دی لینک Cat6 نیز از کابل های پرفروش دی لینک است که از استاندارد (1000 Base-T) پشتیبانی می کند. بنابراین سرعت انتقال داده ها در این مدل نیز 1000 مگابیت در ثانیه است؛ اما پهنای باند در این مدل بهبود یافته تر از مدل قبلی بوده و برابر با 250 مگاهرتز است.  AWG این گروه از کابل های شبکه دی لینک برابر با 23 است. کابل های Cat6 دی لینک دارای انواع زیر می باشند:

  • کابل utp (کابل شبکه بدون محافظ)
  • کابل ftp (کابل فویل دار)
  • کابل sftp ( کابل شیلد دار و فویل دار)
  • کابل زره دار (آرموردار) utp
  • کابل بیرونی (اوت دور) utp
  • کابل utp با روکش LSZH

کابل دی لینک Cat6a - sftp

کابل دی لینک Cat6 - utp

کابل دی لینک Cat6a

کابل دی لینک Cat6a مشخصات بهبودیافته ای نسبت به کابل های Cat6 دی لینک دارد. این کابل مطابق با استاندارد (10G base-T) ساخته شده است، از این رو سرعت انتقال داده ها در آن 10 گیگابیت در ثانیه بوده و با پهنای باند 500 مگاهرتز کار می کند. AWG  کابل های Cat6a دی لینک برابر با 23 و قطر کابل برابر با 7.5 میلی متر است. این گروه از کابل ها عملکرد عالی در جابجایی داده ها داشته و برای انتقال داده های پرسرعت، سیگنال های مخابراتی و صوتی آنالوگ و ویدیو های RGB در شبکه های LAN به کار می روند.

کابل دی لینک Cat6a - sftp قیمت کابل دی لینک

کابل دی لینک Cat6a - sftp

کابل کواکسیال دی لینک

کابل های کواکسیال در سیستم های شبکه کامپیوتری، شبکه های LAN، دوربین های مداربسته و دستگاه های کنترل از راه دور به کار برده می شوند. کابل دی لینک کواکسیال متشکل از یک هادی مرکزی، لایه دی الکتریک، لایه آلومینیوم پیوندی، شیلد آلومینیومی و غلاف عایق بیرونی می باشد. کابل های کواکسیال دی لینک در دو مدل زیر تولید می شوند:

  • RG6: کابل های RG6 دی لینک دو شیلد بوده و عملکرد الکتریکی عالی را ارائه می دهند. این کابل ها تمامی نیازهای سیستم های CATV و پهنای باند مورد نیاز برای شبکه های کامپیوتری را فراهم می کنند. AWG این کابل دی لینک برابر با 18 بوده و قطر کابل برابر با 1.02 میلی متر می باشد.
  • RG59: کاربرد اصلی این نوع کابل کواکسیال در سیستم های مداربسته است. کابل های RG59 قطر کوچکتری نسبت به کابل های RG6 دارند. AWG این کابل کواکسیال برابر با 20 بوده و قطر کابل برابر با 0.8 میلی متر می باشد.

قیمت کابل شبکه دی لینک

قیمت کابل شبکه دی لینک علیرغم کیفیت بالای آن بسیار مناسب می باشد. به طور کلی کابل های شبکه Cat6 و Cat6a دی لینک قیمت بالاتری نسبت به کابل دی لینک Cat5e دارند. همچنین کابل های sftp به دلیل محافظت بالا در برابر تداخل الکترومغناطیسی قیمت بالاتری نسبت به کابل های utp دی لینک دارند. کابل های با روکش LSZH نیز گران تر از کابل های با روکش PVC هستند. کابل های با روکش LSZH در اثر سوختن دود و گاز سمی تولید نمی کنند.

شما می توانید، برای اطلاع از قیمت روز انواع کابل شبکه با کارشناسان ما تماس بگیرید.

افزودن نظر

LiveZilla Live Chat Software