خرید کیستون شبکه + نحوه نصب و قیمت

نویسنده seo 1401/02/18 0 نظر

خرید کیستون شبکه + نحوه نصب و قیمت 

کیستون شبکه یکی از اصلی ترین تجهیزات پسیو شبکه است که برای راه اندازی سیستم های شبکه ضروری می باشد. کیستون ها دارای انواع مختلف بوده و برای ایجاد ارتباطی بدون نویز در شبکه به کار می روند. کیستون در ابتدا برای ایجاد ارتباط در سیستم های تلفن طراحی شده بود، سپس به دلیل مزایای بالایی که در کاهش نویز و تداخلات سیگنال داشت، برای پیوند کابل ها و قسمت های مختلف شبکه های اطلاعاتی در ادارات و سازمان ها به کار برده شد.

کیستون شبکه چیست؟

کیستون شبکه قطعه ای است، مستطیلی یا مربعی شکل که از یک طرف به کابل شبکه و از سمت دیگر به تجهیزات اکتیو شبکه مانند روتر و سوئیچ متصل می گردد. گاهی کیستون را پریز شبکه نیز می نامند. کیستون های تلفن دارای پورت RJ11 بوده و کیستون های شبکه مجهز به پورت  RJ45 برای ارتباط با کابل های شبکه می باشند. کیستون ها از نظر سرعت شبکه و رده بندی در گروه های مختلفی مانند cat5، cat5e، cat6، cat6a، cat7 و cat7a تولید می شوند. همواره دقت داشته باشید که تمامی تجهیزات شبکه را با یک گروه cat خریداری نمایید. به طور مثال کیستون شبکه cat6 را با کابل های شبکه cat6 به کار ببرید. با این کار افت سیگنال در شبکه به وجود نیامده و سرعت حداکثری در انتقال اطلاعات حاصل خواهد شد.

از نظر جنس نیز کیستون به دو نوع فلزی و پلاستیکی (pvc) تقسیم بندی می گردد. کیستون های فلزی معمولا در مواردی استفاده می شوند که جریان برق از کنار کابل های شبکه عبور می کند. بدین ترتیب بدنه کیستون های فلزی به سیستم ارتینگ متصل شده و  ایمنی بالایی در سیم کشی ساختمان ایجاد می گردد.

خرید کیستون شبکه + نحوه نصب و قیمت

خرید کیستون شبکه + نحوه نصب و قیمت

کیستون در کجا نصب می گردد؟

کیستون شبکه در مدل ها و انواع مختلف تولید می گردد که هر کدام برای نصب در محل های مشخصی طراحی شده اند. کیستون از نظر نحوه نصب به دو نوع روکار و توکار تقسیم بندی می شود.  محل نصب کیستون بر روی فیس پلیت ترانکینگ و در پچ پنل ها می باشد. کیستون باکس شبکه همچنین می تواند، بر روی باکس های روکار، باکس های توکار و باکس های کف خواب وصل می شود. دقت داشته باشید که اگر از هر کیستون در جای مخصوص به خود استفاده نشود، ارتباط بین تجهیزات مختل شده و نیاز به صرف هزینه و زمان بیشتر برای عیب یابی شبکه به وجود خواهد آمد.

طریقه نصب کیستون به چه صورت است؟

برای نصب کیستون نیاز به ابزار آچار پانچ است، به طور کلی آچار پانچ نقش اساسی در نصب تجهیزات مختلف شبکه دارد. ابزارهای دیگری مانند کابل لخت کن و سیم چین نیز در صورت نیاز مورد استفاده قرار می گیرند. نکته مهم در نصب کیستون توجه به استاندارد رنگ است. رنگ بندی کیستون ها به دو کلاس A و B تقسیم می شود. هر کدام از کلاس های A و B  دارای یک جدول رنگی هستند که برای راهنمایی نصاب مشخص شده اند.

بعد از چینش درست رنگ ها از آچار پانچ استفاده کرده و رشته های سیم را در جای خود پانچ می کنند. پس از پایان یافتن اتصالات به کمک سیم چین رشته های اضافی را می چینند. سپس باید از قطعه جانبی کیستون برای فیکس کردن رشته ها استفاده کرد. این قطعه دارای تیغه هایی است که باعث محکم شدن رشته ها در جای خود می شود.

بهتر است در هنگام لخت کردن سیم ها از باز کردن بیش از حد تاب خوردگی زوج های سیم خودداری نمایید زیرا این کار ممکن است باعث بروز هم شنوایی و نویز در سیستم گردد.  قیمت نصب کیستون شبکه با توجه به حجم پروژه و تعداد اتصالات تعیین می گردد.

خرید کیستون شبکه + نحوه نصب و قیمت

خرید کیستون شبکه + نحوه نصب و قیمت

قیمت کیستون شبکه

عوامل تاثیرگذار در قیمت کیستون عبارتند از: گروه و رده بندی کیستون، جنس کیستون و روکار یا توکار بودن آن. کیستون روکار دارای جعبه ای است که به صورت برآمده از سطح کار قرار می گیرد. قیمت کیستون شبکه روکار بسته به ماهیت و برند آن متفاوت است. یکی از بهترین  و نام آشنا ترین برندها در زمینه تولید تجهیزات پسیو برند اشنایدر است. این کمپانی با دوام ترین تجهیزات و کیستون شبکه اشنایدر را تولید می نماید.    

افزودن نظر

LiveZilla Live Chat Software