چگونه بهترین نوع بلنک پنل را بخریم؟

1401/02/24 0 نظر

چگونه بهترین نوع بلنک پنل را بخریم؟

بلنک پنل قطعه ای فلزی است که در قسمت های خالی محفظه رک قرار می گیرد. این قطعات تا زمانی که تجهیزات جدیدی به شبکه اضافه شود، در جای خود باقی می مانند. با اضافه کردن سرور، سوئیچ و یا تجهیزات دیگر به شبکه، این پنل ها را بیرون آورده و تجهیزات را در قفسه های خالی رک قرار می دهند. از آن جا که این پنل ها در هنگام افزودن تجهیزات جدید حذف می شوند، این سوال پیش می آید که آیا واقعا استفاده از بلانک پنل در راه اندازی سیستم های شبکه ضروری است؟ در پاسخ باید گفت، بله. این تجهیزات واقعا ضروری هستند زیرا بهترین راه برای بهبود راندمان کاری تجهیزات شبکه، پر کردن تمام فضاهای خالی رک است.

گردش هوای مناسب در داخل رک

رک ها محفظه هایی فلزی برای قرار دادن تجهیزات شبکه هستند. یکی از بزرگترین مزایایی که رک های شبکه دارند، فراهم آوردن دمای ایده آل برای تجهیزات داخل رک است. رک ها به گونه ای طراحی شده اند که به گردش هوا در بین تجهیزات کمک می کنند. این کار با قفسه بندی داخل رک و گرفتن گرما از تجهیزات و خروج هوای گرم به بیرون رک صورت می پذیرد.قفسه های داخل رک به گونه ای تنظیم شده اند تا هوای گرم به سمت بالا و به خارج از رک هدایت شود. با گردش یکنواخت هوا، گرمای ایجاد شده در تجهیزات از بین می رود.

 با این وجود قفسه های داخلی رک تنها وقتی عملکرد صحیح در حذف گرما دارند که همه فضاهای خالی داخل رک پر شده باشد. اگر فقط یکی از دهانه ها یا قفسه ها خالی باشد، گردش هوا آن گونه که طراحی شده است، انجام نخواهد گرفت. 

انواع بلنک پنل

بلنک پنل

وظیفه بلنک پنل چیست؟

وظیفه اصلی بلنک پنل ها کمک به گردش هوا در داخل رک های شبکه می باشد. با قرار دادن این قطعات در بین قفسه ها نقاط مرده (نقاطی که در آنها گردش هوا کم و یا اصلا وجود ندارد) از بین رفته و جریان هوا به صورت اصولی برقرار می شود. با استفاده از blank panel هوا دقیقا به همان جایی که باید برود، حرکت می کند. بدین ترتیب کل فضای داخلی رک از دمای یکسان برخوردار شده و تجهیزات شبکه بیش از حد داغ نخواهند شد. یکی از مهم ترین اهداف رک برقراری یک سیستم مناسب خنک کننده است که خرید بلنک پنل ها با هزینه بسیار کم به این هدف کمک شایانی خواهد کرد.

قفسه تمیزتر و گرد و غبار کمتر

خرید blank panel علاوه بر گردش هوای مناسب باعث کاهش گرد و غبار در داخل رک می شود. این قطعات باعث می شوند، گرد و غبار کمتری در فضای داخلی رک ایجاد شده و وارد تجهیزات شبکه مانند سرور شود.

چیدمان حرفه ای تجهیزات داخل رک با بلنک پنل

یکی از ویژگی های مثبت blank panel ها که در نگاه اول به چشم می خورد، چیدمان زیباتری است که در داخل رک بر جای می گذارند. با این که زیبایی بصری در راه اندازی سیستم های شبکه اولویت نیست؛ اما می تواند، مشتریان شما را تحت تاثیر قرار دهد. استفاده از این پنل ها در داخل رک نشان دهنده حرفه ای بودن شما در نصب تجهیزات شبکه می باشد.

بهترین قیمت خرید بلنک پنل

انواع بلنک پنل

انواع بلنک پنل

فروش بلنک پنل رک در اندازه و طول استاندارد صورت می پذیرد. اندازه این قطعات به صورت استاندارد برابر با 19 اینچ است و معمولا در رنگ مشکی تولید می شوند. در چهار گوشه این پنل ها سوراخ هایی تعبیه شده اند که برای بستن و فیکس کردن آنها بر روی قفسه ها به کار می رود. قیمت بلنک پنل بسته به ارتفاع آن متفاوت می باشد. ارتفاع استاندارد بلانک پنل ها به صورت زیر است:

  • بلنک پنل 1 یونیت (1U)
  • 2 یونیت (2U)
  • 3 یونیت (3U)
  • 4 یونیت (4U)

توجه داشته باشید که بلنک پنل ها گاهی با نام پنل های پر کننده نیز در بازار به فروش می رسند. قیمت blank panel علاوه بر تعداد یونیت به جنس بدنه و کیفیت رنگ آن نیز بستگی دارد. بهترین نوع بلانک پنل ها دارای پوشش رنگ الکترواستاتیک هستند که ضد پوسیدگی بوده و باعث دوام بیشتر آنها می شود.  

افزودن نظر

LiveZilla Live Chat Software