معرفی قیمت و خرید کابل sftp

1401/03/11 0 نظر

معرفی قیمت و خرید کابل sftp

کابل sftp (Screened Fully Shielded Twisted Pair) کابل شبکه فویل دار و شیلد دار می باشد که از سیمهای زوج به هم تابیده تشکیل شده است. کابل های sftp از بهترین کابل های شبکه هستند که از چندین لایه محافظ برای جلوگیری از تاثیر تداخل خارجی و نویز بر سیگنال های عبوری استفاده می کنند. سیم های موجود در داخل این کابل ها به صورت زوج هستند که دو به دو به هم پیچیده شده اند. سیم های پیچیده شده تداخل الکترومغناطیسی را کاهش می دهند.

کابل sftp

کابل sftp

ساختار کابل sftp

کابل sftp دارای یک لایه شیلد محافظ می باشد. با اضافه شدن شیلد به کابل، محافظت اضافی در برابر تداخل الکترومغناطیسی حاصل می گردد. لایه شیلد در اطراف کابل پیچیده شده و سیم های زوج را در بر می گیرد. این لایه سپس توسط روکش یا عایق پلاستیکی پوشانده می شود. لایه محافظ شیلد به گونه ای طراحی شده است که تمامی تداخلات خارجی را جذب کرده و با اتصال به سیستم ارتینگ آنها را به زمین منتقل می کند.    

علاوه بر لایه شیلد هر کدام از جفت سیم ها در کابل sftp به صورت جداگانه توسط فویل پوشانده می شوند. استفاده از لایه های فویلی نیز تداخل الکترومغناطیسی و نویز را به حداقل می رساند. هر جفت سیم پیچ خورده ابتدا توسط فویل پوشانده می شود. سپس کل مجموعه توسط یک صفحه قیطانی فلزی انعطاف پذیر که شیلد نامیده می شود، احاطه می گردد.

ساختار کابل sftp

ساختار کابل sftp

کاربرد کابل های sftp

کابل sftp یا کابل شبکه فویل دار و شیلد دار در سیستم های مخابراتی و شبکه استفاده می شود. کابل های sftp گران ترین کابل های شبکه بوده و باکیفیت ترین کابل شبکه از نظر حفاظت الکترومغناطیسی می باشند. کاربرد اصلی این کابل ها در سیستم های شبکه برای انتقال داده ها می باشد؛ اما گاهی به عنوان کابل تلفن نیز در موارد خاص به کار برده می شوند. کابل های sftp عموما در شرکت ها و سازمان های بزرگ که نیاز به پهنای باند بالا برای شبکه وجود دارد، استفاده می شوند.

مزایای کابل شبکه sftp نسبت به دیگر کابل های شبکه چیست؟

  • نویز و تداخل کمتر: کابل sftp حفاظت حداکثری را در برابر EMI و تداخل الکتریکی ایجاد می کند. بدین ترتیب این کابل ها عملکرد فوق العاده بهتری در انتقال داده ها در سیستم های شبکه دارند.
  • انعطاف پذیری بیشتر: کابل های sftp در استاندارد CAT6 فاقد جداکننده فیزیکی هستند، بنابراین انعطاف پذیرتر از کابل های utp می باشند. از سوی دیگر این کابل ها به علت نازک تر بودن، جریان هوای بیشتری را در داخل داکت ها فراهم می کنند که باعث صرفه جویی در انرژی می شود.
  • سیم کشی آسان تر: از آن جا که کابل sftp از جداکننده فیزیکی در ساختار خود برخوردار نمی باشد، مسیریابی و سیم کشی آسان تر و نصب راحت تری دارد.

تفاوت کابل sftp وutp

تفاوت کابل sftp وutp

انواع کابل شبکه sftp

کابل sftp از نظر سرعت انتقال اطلاعات در گروه بندی های زیر قرار می گیرد:

  • CAT5: حداکثر سرعت انتقال اطلاعات در این گروه از کابل ها برابر با 100 مگابیت در ثانیه با فرکانس 100 مگاهرتز در طول 100 متر است.
  • CAT5e: حداکثر سرعت انتقال اطلاعات در این گروه از کابل ها برابر با 1 گیگابیت در ثانیه با فرکانس 100 مگاهرتز در طول 100 متر است.
  • CAT6: حداکثر سرعت انتقال اطلاعات در این گروه از کابل ها برابر با 1 گیگابیت در ثانیه با فرکانس 250 مگاهرتز در طول 100 متر است. سرعت انتقال داده ها در این مدل تا طول 50 متر برابر با 10 گیگابیت می باشد.
  • CAT6a: حداکثر سرعت انتقال اطلاعات در این گروه از کابل ها برابر با 10 گیگابیت در ثانیه با فرکانس 500 مگاهرتز در طول 100 متر است.

قیمت کابل شبکه sftp

قیمت کابل شبکه sftp بالاتر از سایر کابل های شبکه است. کابل شبکه لگراند از بهترین کابل های شبکه sftp موجود در بازار می باشد. برندهای دی لینک، نگزنس و یونیکام نیز از برندهای مطرح در تولید کابل های شبکه می باشند. شما می توانید، برای اطلاع از قیمت انواع کابل شبکه به قسمت فروشگاه سایت مراجعه نمایید و یا با کارشناسان تجهیزات دنیای نوین تماس بگیرید.

افزودن نظر

LiveZilla Live Chat Software